Виховна година:

«Без болю не згадати страшні муки і переживання українського народу в 1932-1933 роках. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть переда­вати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, які залишили життя земне у пекельних муках.»

Такими словами  розпочалася  спільна виховна година  у 9-А і 5-Г класах, яку підготували і провели класні керівники Мушенко Валентина Сергіївна і Борівська Марина Мар’янівна. Під час заходу учні 9-го класу пригадали трагічні сторінки з історії України і познайомили з ними молодших школярів. Усі переглянули фільм і ще раз переконалися у жорстокості і безжальності  радянської влади.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Адже й нині живе у пам'яті народу прокляття тим, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні, ще й досі кровоточать роз'ятрені серця, болить душа, що звідала горя до краю. «Нині доля Батьківщини в руках ваших батьків, завтра – у ваших. І щоб ніколи не повторилися трагедії народу, щоб ваші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними. Щоб знали, якими кривавим був шлях до свободи, й дорожили нею».- такі настанови отримали учні. На завершеня виховної години запалили свічку пам’яті і вшанували загиблих хвилиною мочання.

13.12.2020 | Aдмін