Головна » Протидія булінгу

Протидія булінгу

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу

Корисні посилання на сайті Міністерства освіти

Булінг. Наслідки та попередження

Все частіше доводиться чути про булінг в українських, школах жорстокість дітей часто переходить усі межі. Бійки між школярами і психологічне насилля можуть нанести непоправної шкоди дитині.

Що таке булінг?

Булінг – це агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті, принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насиллям.

Президент підписав закон про протидію булінгу 16 січня. Він набирає чинності наступного дня після публікації в офіційній пресі. Цей закон передбачає чіткий алгоритм дій на випадок цькування. Дієві поради батькам, як виявити чи протистояти булінгу дають у МОЗ.

Ознаки булінгу:

·        у дитини немає друзів;

·        дитина боїться іти до школи;

·        має низьку самооцінку;

·        у дитини з’являються зіпсовані речі;

·        дитина сама наносить собі ушкодження;

·        дитина сумна після спілкування у соціальних мережах.

У такому разі батькам та керівникам варто поговорити із дитиною, вислухати та допомогти вирішити проблемну ситуацію!!!

Зазвичай терміном "булінг" цькування серед учнів, проте трапляються випадки цькування школярів вчителями, а іноді й вчителя учнями.

Як протистояти булінгу?

В Україні майже кожна друга дитина стає жертвою булінгу. Більшість з них соромляться, що стали жертвою знущань і нікому про це не говорять. Психологи наголошують, що саме тому батькам необхідно мати довірливі стосунки з дітьми і знати головні ознаки, за якими можна виявити булінг, щоб підтримати і захистити свою дитину.