Головна » Учням

Учням

УЧНЯМ

ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ УЧНІВ

·        Права й обов'язки дитини охороняються Конвенцією ООН про права дитини, чинним Законодавством України.

·        Вільне висловлювання власних поглядів, переконань і думок; поглядам дітей приділяється належна увага, відповідно до їх віку.

·        Свободу отримання інформації.

·        Свободу думки, совісті та релігії. На пошану людської гідності. Здобуття безкоштовної освіти відповідно до державних освітніх стандартів, розвиток своєї особи, своїх талантів, розумових і фізичних здібностей. Навчання в рамках державних стандартів за індивідуальним навчальним планом у порядку, визначеному Статутом школи (навчання вдома за медичними довідками).

·        Оцінку знань і умінь навчання, отримання оцінки з кожного предмета виключно, відповідно до своїх знань і умінь. Завчасне повідомлення про терміни й об’єм контрольних робіт, відповідно до графіка.

·        Об’єм часу на виконання обов’язкової частини домашнього завдання не повинен перевищувати 30% обсягу виконаної роботи на уроці з відповідного предмета. Участь у культурному житті школи, у заходах. Участь в управлінні освітньою установою в порядку, визначеному Статутом школи.

·        Пільги та матеріальну допомогу, відповідно до діючих норм.

·        Створення різних суспільних об'єднань, якщо вони не суперечать Статуту школи. Використання права екстернату, домашнього навчання, дострокової здачі іспитів.

·        Відкрите висловлювання своєї думки про якість освітнього процесу на засіданнях Ради школи, засіданні комісії з прав дитини.

·        Внесення пропозицій про зміни в освітній діяльності школи в затвердженому порядку.

·        Використання для виступів засобів масової інформації школи, видання газет, рукописних журналів.

·        Право знати про одержані оцінки, як за усні, так і за письмові роботи.

·        Право бути вислуханим.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

·        Учень приходить у школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвоником, готує все необхідне навчальне приладдя.

·        Не можна приносити на територію школи (з будь-якою метою) і використовувати будь-яким способом зброю, у т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики та інші одурманювальні засоби й отруту.

·        Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

·        Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) іти зі школи та її території в урочний час. У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний подавати класному керівникові довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

·        У разі пропуску більше трьох днів, учень зобов’язаний надати довідку з медичної установи.

·        Учень школи повинен виявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам. Поза школою поводяться скрізь і всюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

·        Учні бережуть майно школи, охайно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

·        До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи.

·        Фізична конфронтація, залякування та знущання є недопустимими формами поведінки.

·        Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.

·        Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою. За першою вимогою вчителя слід пред’являти щоденник.

·        Щодня вести запис домашніх завдань у щоденнику. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти та письмове приладдя.